EVENTS

Data: 20 października 2022  Autor: Anna Radziwonka

Jak dbać o wolność i suwerenność Polski w XXI wieku?

W debacie wzięło udział dwóch ekspertów oraz przedstawiciel Warsaw Institute. Wiceprezes Fundacji Warsaw Institute Liliana Śmiech zaprosiła do udziału w debacie Adama Hlebowicza (Dyrektor Biura Edukacji Narodowej – Instytut Pamięci Narodowej) oraz dr Rafała Zgorzelskiego (Historyk).

W czasie programu eksperci mówili o tym jak dbać o wolność i suwerenność Polski w XXI wieku. Wyjaśniona została definicja pojęcia suwerenności XXI wieku. Suwerenny to niezależny od innego państwa, innej władzy czy też instytucji. Państwo suwerenne jest podmiotem prawa międzynarodowego. Eksperci zostali zapytani o suwerenność w kontekście federalizacji Unii Europejskiej, która jest związkiem 27 demokratycznych państw.

W programie również dowiemy się, czy państwa mogą być całkowicie suwerenne oraz to, czy to, że Parlament Europejski posiada coraz większe uprawnienia, ogranicza suwerenność państw członkowskich. W kontekście traktowania państw tak samo uczestnicy dyskusji nawiązali do sprawy z podwójną jakością produktów. Komisja Europejska opublikowała raport dotyczący podwójnej jakości produktów w Unii. Z badań jednoznacznie wynikał, że różnice w jakości produktów w krajach wspólnoty są, i to spore. Niektóre państwa dostawały produkty dużo lepszej jakości niż inne.

Z panelu dowiemy się także, jaki jest według ekspertów poziom patriotyzmu wśród młodzieży szkolnej, czy młodym Polakom zależy na ojczyźnie oraz to, w jaki sposób możemy krzewić postawy patriotyczne wśród najmłodszych. Na pewno dzięki temu, że żyjemy w dobie Internetu oraz mamy dostęp do wielu źródeł czy też stron, może pomóc to w edukowaniu młodych pokoleń jak i tych, które jeszcze się nie narodziły. Między innymi z wykorzystaniem tych rzeczy możemy krzewić postawy patriotyczne.

Wesprzyj nas

Jeżeli przygotowane przez zespół Warsaw Institute treści są dla Państwa przydatne, prosimy o wsparcie naszej działalności. Darowizny od osób prywatnych są niezbędne dla kontynuacji naszej misji.

Wspieram

Wszystkie teksty (bez zdjęć) publikowane przez Fundacje Warsaw Institute mogą być rozpowszechniane pod warunkiem podania ich źródła.

TAGS: 

 

Powiązane wpisy
Top