EVENTS

Data: 20 stycznia 2020

USA – IRAN: historia, relacje, przyszłość

Zaproszeni analitycy omówią wydarzenia, które w ostatnim czasie postawiły ogromny znak zapytania nad ‘modus operandi’ dotychczasowej relacji Stanów Zjednoczonych z krajami Bliskiego Wschodu.

Redakcja The Warsaw Institute Review oraz Fundacja Warsaw Institute zapraszają na pierwszą debatę ekspercką 2020 roku.

Zaproszeni analitycy omówią wydarzenia, które w ostatnim czasie postawiły ogromny znak zapytania nad ‘modus operandi’ dotychczasowej relacji Stanów Zjednoczonych z krajami Bliskiego Wschodu.

Czy dzisiejsza deeskalacja konfliktu daje jakąś nadzieję dla pokoju w przyszłości? Kto zyska najwięcej i kto ucierpi najbardziej skutkiem zmieniających się stosunków USA z niektórymi państwami Bliskiego Wschodu? Co Rosja i Chiny myślą po decyzji Prezydenta Trumpa o ataku bombowym na Bagdad? Jakie będą następne ruchy stron konfliktu?

…i oczywiście, co to oznacza dla Polski, dla przyszłości Iraku oraz geopolityki regionu?

Wydarzenie odbędzie się 22 stycznia o godz. 18:00 w sali konferencyjnej budynku „Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych” – obiekcie w centrum Warszawy, przy ul. Brackiej 25.

Prelegenci:
Wojciech Szewko – polski wykładowca akademicki, publicysta, analityk ds. stosunków międzynarodowych, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych ds. Bliskiego Wschodu.

prof. Tomasz Grzegorz Grosse – socjolog, politolog i historyk. Jest profesorem na Uniwersytecie Warszawskim. Kierownik zakładu polityk Unii Europejskiej w Instytucie Europeistyki UW. Specjalizuje się w analizie polityk gospodarczych w UE i w państwach członkowskich, a także w zarządzaniu publicznym, geoekonomii, europeizacji, i myśli teoretycznej dotyczącej integracji europejskiej.

Wydarzenie przewiduje jeszcze jednego panelistę, specjalistę ds. wojskowości. Po potwierdzeniu obecności zamieścimy odpowiednią informację.

Rejestracja na wydarzenie

Moderatorem spotkania będzie Alexander Wielgos – Advisor w The Warsaw Institute Review. Ekspert ds. geopolityki Bliskiego Wschodu. Autor w kwartalniku The Warsaw Institute Review. Doświadczenie w Kwaterach Głównych ONZ. Absolwent Lancaster University w Wielkiej Brytanii.

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie teksty (bez zdjęć) publikowane przez Fundacje Warsaw Institute mogą być rozpowszechniane pod warunkiem podania ich źródła.

TAGS: migration crisis, NATO, Belarus, Russia

 

Powiązane wpisy
Top